Costa Nova miasto w paski


PODRÓŻE / poniedziałek, Maj 8th, 2017

Na południe od Porto znajduje się przepiękne malownicze miasteczko Costa Nova. Miejscowość usytuowana jest między rozlewiskiem rzeki Ria de Aveiro, a oceanem (można by nawet rzec, że znajduje się na wyspie).

 

jak dojechać do Costa Nova

Jak tylko zobaczyłam to małe miasteczko na zdjęciach od razu wiedział, że się tam wybierzemy będąc w Portugalii. Czas dojazdu z Porto to ok 1/30min.
Jest to miejscowość pełna kolorowych domków pomalowanych w pasy na żółto, zielono, niebiesko i czerwono zwanych Palheiros.

Podróż zaczynamy na dworcu kolejowym Sao Bento, pociągiem musimy dojechać aż do miasta Aveiro a stamtąd sezonowym autobusem do Costa Nova ok 30min.(cena biletu autobusowego w obie strony 3,75euro).
Trzeba pamiętać, że pociąg z Porto do Aveiro i z powrotem kursuje co godzinę a autobus do Costa Nova hmm różnie 😉

W tej uliczce znajduje się przystanek autobusowy, ale w żaden sposób nie jest oznaczony 
trzeba po prostu cierpliwie czekać aż coś podjedzie 🙂

Miasteczko Costa Nova jest po prostu oszałamiające. Sama plaża jest otwartym odcinkiem dziewiczej linii brzegowej ułożonej między falującymi wydmami, a czystymi, falującymi falami Atlantyku, co czyni ją idealnym miejscem na spędzenie kilku godzin wolnego czasu. Dla tych, którzy potrzebują krótkiego spaceru, starannie skonstruowana drewniana ścieżka umożliwia zwiedzającym spacer wzdłuż plaży i podziwianie widoków.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zakochana w tym miejscu. 

3 Replies to “Costa Nova miasto w paski”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *