Project Life 2017


LIFESTYLE, PROJECT LIFE / czwartek, Styczeń 26th, 2017

Witajcie! Ponieważ mamy styczeń jest to dobry czas by zacząć swoja przygodę z Project Life.
Do tej zabawy przymierzałam się od dłuższego czasu, ale zawsze było coś innego do zrobienia. Teraz mamy początek roku, więc decyzja podjęta – zaczynam!

jak zacząć project life

Czym jest Project Life?
W kilku słowach powiem, że to połączenie pamiętnika z albumem zdjęciowym i scrapbookingiem. Czyli taki piękny album ze zdjęciami i zapiskami. Od zwykłego albumu różni się częstotliwością dodawania zdjęć, w project life chodzi o to by łapać codzienne chwile.

Project life powstał w USA. Jego autorka Becky Higgins pokazała sposób dokumentowania wspomnień na, który składają się trzy rzeczy album, specjalne koszulki i przepiękne karty. Oczywiście potrzebne będą jeszcze zdjęcia, które opowiedzą naszą historie.


Czemu zainteresowałam się project life? Mam mnóstwo zdjęć i cały czas mi ich przybywa bardzo lubię do nich wracać, wspominać. Mam już trzy foto książki i postanowiłam spróbować czegoś innego. Oczywiście na początku miałam sporo obaw i w sumie mam je nadal (czy wytrwam do końca roku?). Długo też zastanawiałam się nad albumem jaki, wybrać rozmiar 12×12, 6×8 czy może 9×12 w końcu padło na rozmiar 6×8. Po czym przyszedł problem wyboru koszulek i formatu zdjęć (mówię wam masakra). Jak już wszystko miałam to nie mogłam się dogadać z drukarką, drukuje zdjęcia w domu bo jak miałabym je gdzieś zanosić to cały album „umarłby” śmiercią naturalną. 

Niestety na początku project life jest kosztową przygodą. Trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem na album no i karty z kolorowymi hasłami i obrazkami też nie należą do najtańszych. Bardzo fajną alternatywą jest Pinterest gdzie po wpisaniu hasła project life free printables” wyskoczy Wam cała masa darmowych wydruków.

To tyle! Mam nadzieje, że spodoba się Wam ten sposób dokumentowania wspomnień.

8 Replies to “Project Life 2017”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *