Small everyday Joys

Travel & Lifestyle

Morze pomysłów na bezmiar szczęścia

morze pomysłów i szczęście

Masz gorszy dzień? Nic ci nie idzie? A może pogoda za oknem cie wkurza? Ta książka jest dla Ciebie – pozytywna propozycja na gorsze dni!

Morze pomysłów na bezmiar szczęścia to najmniej książkowa ze wszystkich książek świata: to przygoda, dużo uśmiechów, lustro, prezent, zeszyt i album w jednym. Ta książka to po prostu gwarancja dobrego humoru.

Jest to nietypowa książka nie znajdziecie w niej porad jak żyć i co zrobić żeby być szczęśliwym człowiekiem. Za to znajdziecie masę kolorowych obrazków, które od samego patrzenia sprawiają, że się uśmiechamy. Rysunki z hasłami motywującymi i urocze naklejki, które możemy przykleić gdzie tylko chcemy.

Są książki o przygodach. O miłościach i złamanych sercach. Są książki o księciach i księżniczkach. Książki koszmarne i koszmarnie wciągające. Są książki i książki. I książki nie – książki. Są również książki radosne i (nie) codzienne, takie jak ta, która trzymasz w ręku. Książki, które fajnie się czyta, bo wywołują ogromny uśmiech.

Autorzy zachęcają nas, byśmy dostrzegali szczęście we wszystkim, co nas otacza. Zachęcają byśmy byli odważni, bo bez odwagi nie uda się nam spełnić naszych marzeń.
Dzięki tej książce dowiesz się, że pomyłki wcale nie są takie złe! „Często najlepsze rzeczy w życiu zdarzają się przez pomyłkę. To dzięki pomyłkom trafiamy do miejsc, o których istnieniu nawet nam się nie śniło”.

Książka jest pięknie wydana, ilustracje są niesamowite bardzo kolorowe i przyciągające wzrok. Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów, każda część dotyczy innego zagadnienia:
1 Korzystaj w pełni z małych wielkich rzeczy.
2 Pomyłki? Naucz się je sobie wybaczać!
3 Bądź sobą, nie zachowuj się jak robot.
4 Kochaj, jakby nie było jutra.
5 Poświęć wiece czasu temu, co daje Ci prawdziwą radość.
6 Nabierz odwagi w sprawach rożnej wagi.
7 Od czasu do czasu rób to, na co masz ochotę.
8 Śmiej się często, najlepiej z samej siebie.
9 Najpierw uporządkuj swoje życie, a później odwróć je do góry nogami.
10 Choćby inni malowali wszystko w najczarniejszych barwach, myśl pozytywnie!
Ostatnia część książki to parady należy wyciąć tę, która akurat nam pomoże i przywiesić ją w jakimś widocznym miejscu.

Czy ta książka zmieni moje życie? Nie wiem! Ale bardzo lubię do niej zaglądać.

„Odważna to taka, której nie martwi porażka. Martwi ją, że nie spróbowała”

8 comments found

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.