Small everyday Joys

Travel & Lifestyle

„Jesteś Cudem” – Regina Brett

 

Żadna prośba nie jest zbyt śmiała.

Żadna potrzeba nie jest zbyt wielka.

Nadzieja na cud nigdy nie jest absurdalna.

Jesteś Cudem to zbiór 50 felietonów jak uczynić niemożliwe możliwym. Jest to druga książka tej autorki, niestety albo stety pierwszej „Bóg nigdy nie mruga” nie czytałam i raczej już nie przeczytam. W książce jest bardzo dużo Boga i jakoś nie dokończa mi to pasuje. Nie skłamie pisząc, że czytanie momentami mi się dłużyło i sprawdzałam jak daleko do końca rozdziału. Może po prostu za szybko chciałam ją pochłonąć, może powinnam ją sobie dawkować?

 

  Tym razem Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy cudów. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie.

Ogólnie książka nie jest zła autorka zaraża nas swym optymizmem i wiarą w drugiego człowieka. Udowadnia, że każdy z nas jest cudem i na każdym etapie życia można zmienić się na lepsze, spełniać marzenia, pomagać innym czy pokonywać przeciwność. Pisarka dzieli się z czytelnikami doświadczeniami i historiami ze swojego życia, opowiada o walce z chorobą. Książka emanuje ogromną wiarą w drugiego człowieka, ale też mocno przesiąknięta jest chrześcijaństwem, Biblią i Bogiem. Jak dla mnie trochę tego za dużo! Kupując książkę spodziewałam się czegoś innego.

  •  jeżeli chcesz osiągnąć to, co niemożliwe, zacznij od tego, co możliwe,
  •  wszyscy robimy to samo- różnica polega na tym, jak to robimy,
  •  traktuj ludzi tak, jak chcą być traktowani- ani lepiej, ani gorzej,
  •  żadna prośba nie jest zbyt śmiała,

Autorka jest bardzo uduchowiona i głęboko wierząca osobą, dla tego w jej książkach tyle jest Boga.  Pani Regina pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.