Small everyday Joys

Travel & Lifestyle

Calm – chillout i medytacja

Calm to wspaniała książka, która pozwoli Ci zyskać nieco czasu w tym zabieganym świecie. 

Spóźnione autobusy, zalew maili, urywające się telefony, niekończące się listy zadań… Świat wciąż chce od Ciebie więcej, szybciej, bardziej…
Chcesz uciec od stresu współczesnego życia?
Przytłacza Cię nadmiar informacji?
Zjawisko Fomo nie jest Ci obce?
Przyłącz się do rewolucji Calm!

Calm otworzy Ci oczy na przyjemności dnia codziennego, te zapomniane i te nigdy niezarejestrowane.

Wybierz się na spacer donikąd
Poczuj smak czekolady rozpuszczającej się na końcu języka
Zgub się w labiryncie
Podnieś liść, zerwij kwiat
Wyłącz telefon na pięć krótkich minut
Ta książka Cię zainspiruje. Możesz ją otworzyć w dowolnym miejscu i korzystać z niej tak, jak chcesz.

Książka składa się z ośmiu rozdziałów – Natura, Sen, Podróże, Relacje z innymi, Praca, Dzieci, Kreatywność i Jedzenie –  każdy z rozdziałów zawiera coś, na co na pewno zwrócimy uwagę i spróbujemy wdrożyć w życie. W Naturze uwaga zwrócona jest na istotność spacerów w rozdziale Sen znajdziemy porady jak szybko zasnąć, Jedzenie zwraca uwagę na kulturę spokojnego jedzenia i płynące z niej korzyści. Co ważne nie istotna jest kolejność w jakiej poznajemy książkę, możemy pomijać rozdziały, możemy cofać się i przeskakiwać do przodu tylko od nas zależy jak będziemy z Calm korzystać. Książka jest przepięknie ilustrowana, wszystko w mniej jest estetyczne i przyjemne dla oczu. Jeśli dopiero chcecie zacząć swoją przygodę ze slow life to będzie to książka dla Was. Książka ułożona jest tak, aby można było kształtować swoje nawyki, które pomogą nam zwrócić uwagę na nasze życie – zatrzymać się, docenić otaczające nas piękno, spróbować przezywać życie tu i teraz. Oprócz wartościowej treści i pięknej grafiki, znajdziemy w Calm różnorodne zadania – projektowanie własnego tatuażu czy wymarzonej wyspy, prowadzimy dziennik wdzięczności wypełnianie tych zadań dostarcza mnóstwa radości. Dodatkiem do książki jest aplikacja na smartfona o tej samej nazwie, która ułatwi nam medytowanie.
Współzałożycielami Calm są Michael Acton Smith i Alex Tew, których przytłoczył szybki styl życia i zbyt dużo obowiązków na głowie. Medytacje uważności pomogły im wrócić na właściwy tor i odzyskać spokój.


To wspaniała książka, która towarzyszy mi codziennie przed snem. 

1 comment found

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.