Small everyday Joys

Travel & Lifestyle

Drugie życie skrzynki po owocach

renowacja skrzynki


Jeszcze do niedawna można je było spotkać tylko na targowiskach a teraz są wszędzie w sklepach,kwiaciarniach i kawiarniach mowa tu o skrzynkach po owocach.  
Dziś chciałabym Wam pokazać jak ze zwykłej skrzynki po owocach zrobić coś fajnego. Mamy lato w pełni, więc takie skrzynki mogą być fajnym dodatkiem Waszych balkonów, tarasów czy funkcjonalnym meblem w domu. Tak skrzynka może być naprawdę wszystkim: stolikiem, siedziskiem, regałem na kwiaty i książki. Ja moją skrzynkę wykorzystuje do trzymania książek czasem robi jako tło do zdjęci zastosowani jest mnóstwo. 

Co potrzebujemy do zrobienia i odnowienia takiej skrzynki: 

drewniane skrzynki po owocach – w moim przypadku była mi potrzebna 1szt.
farba – kolor jest indywidualną kwestią ja wybrałam białą
papier ścierny – papier do ręcznego szlifowania o grubości 120
mały pędzelek i wałek do malowania  
kółeczka 4szt. – rozmiar dobieramy do wielkości skrzynki

Od czego zaczynamy. Skrzynki musimy trochę przeszlifować. Szlifowanie wykonałam ręcznie pozbywając się wszelkich drzazg, zadr, a dodatkowo oczyściłam drewno, które dzięki temu nabrało świeżości. Czas na malowanie, po wyschnięciu farby skrzynkę można przeciągnąć jeszcze bezbarwnym lakierem, dzięki czemu kurz i brud nie będzie tak łatwo przywierał.
A tak wygląda moja skrzynka 🙂 i jaszcze kilka inspiracji z Internetu.


 


Zanim zdecydujemy się na takie meble watro wymierzyć sobie naszą przestrzeni bo rozmiary skrzynek są rożne w zależności od producenta. Najbardziej klasyczne to 50 na 40 na 32cm. Czy te meble nie są śliczne???

 

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.