Drugie życie skrzynki po owocach


DIY / poniedziałek, Czerwiec 27th, 2016
renowacja skrzynki


Jeszcze do niedawna można je było spotkać tylko na targowiskach a teraz są wszędzie w sklepach,kwiaciarniach i kawiarniach mowa tu o skrzynkach po owocach.  
Dziś chciałabym Wam pokazać jak ze zwykłej skrzynki po owocach zrobić coś fajnego. Mamy lato w pełni, więc takie skrzynki mogą być fajnym dodatkiem Waszych balkonów, tarasów czy funkcjonalnym meblem w domu. Tak skrzynka może być naprawdę wszystkim: stolikiem, siedziskiem, regałem na kwiaty i książki. Ja moją skrzynkę wykorzystuje do trzymania książek czasem robi jako tło do zdjęci zastosowani jest mnóstwo. 

Co potrzebujemy do zrobienia i odnowienia takiej skrzynki: 

drewniane skrzynki po owocach – w moim przypadku była mi potrzebna 1szt.
farba – kolor jest indywidualną kwestią ja wybrałam białą
papier ścierny – papier do ręcznego szlifowania o grubości 120
mały pędzelek i wałek do malowania  
kółeczka 4szt. – rozmiar dobieramy do wielkości skrzynki

Od czego zaczynamy. Skrzynki musimy trochę przeszlifować. Szlifowanie wykonałam ręcznie pozbywając się wszelkich drzazg, zadr, a dodatkowo oczyściłam drewno, które dzięki temu nabrało świeżości. Czas na malowanie, po wyschnięciu farby skrzynkę można przeciągnąć jeszcze bezbarwnym lakierem, dzięki czemu kurz i brud nie będzie tak łatwo przywierał.
A tak wygląda moja skrzynka 🙂 i jaszcze kilka inspiracji z Internetu.


 


Zanim zdecydujemy się na takie meble watro wymierzyć sobie naszą przestrzeni bo rozmiary skrzynek są rożne w zależności od producenta. Najbardziej klasyczne to 50 na 40 na 32cm. Czy te meble nie są śliczne???

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *